Ze zastupitelstva

Hlasování po Brušpersku.

Jak jsem zmiňoval, padlo na prvním zasedání městského zastupitelstva několik návrhů. Jeden z nich byl z dílny místní ODS a směřoval ke stanovení počtu členů kontrolního a finančního výboru.O co tady jde : kontrolní a finanční výbor je ze zákona povinna zřídit každá obec, výbory slouží jako kontrolní orgán zastupitelstva, neboť zastupitelé nejsou vždy odborníci na ekonomii či řízení města. Zejména se má kontrolovat zda starosta a rada města řídí město v souladu s platnými zákony. Rozpočet města je totiž velmi složitý a nelze jej projednat v krátkosti bez patřičných znalostí, dále je nutno kontrolovat jeho plnění a kontrolovat samozřejmě i příspěvkové organizace města. To je náplní práce kontrolního a finančního výboru. V minulém období byly výbory v minimálním počtu tří členů, kde předsedou každého výboru musí být zároveň zastupitel.
Návrh ODS směřoval ke změně, k tomu, abychom diskutovali, zda je počet členů dostatečný, nebo ne, vždyť v případě nemoci jednoho člena a plánované dovolené druhého člena je výbor zcela, nebo v případě absence jednoho člena, částečně nefunkční. Vzhledem k připravovaným významným investičním akcím v Brušperku je optimální počet členů 5 nebo v případě většího města i více (lichý počet).

Podívejte se laskavě na záznam ze zasedání umístěný na local TV  příspěvek s názvem ustavující zastupitelstvo města Brušperk a poslouchejte pozorně nejprve od 1:57 kde ODS žádá o zařazení tohoto bodu do programu a pokud nechcete čekat tak od času 4:36 jak zní původní návrh ODS a od času 5:10 jak zní návrh, o kterém se hlasovalo. Byl bych velmi vděčen, aby příšte, pokud budeme hlasovat o nějakém návrhu tento návrh nikdo nepozměňoval. POdstatný rozdíl je v tom, že ODS navrhovala jednat o počtu členů (bez uvedení počtu), kdežto hlasovalo se o ustanovení počtu 3 členů. Bez jakéhokoliv upozornění, že jde o pozměňovací návrh.
Pevně věřím, že se tak stalo nedopatřením v "zápalu boje", jde o naprosto výjimečnou událost a doufám, že příště, pokud bude někdo zasahovat před hlasováním o nějakém návrhu zřetelně upozorní ostatní, že jej pozměnil.
P. ing. Káňa již bohužel není mezi námi, proto se zdržím dalších komentářů.
 


[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Wežranowski Lukáš - Šance pro každé | Vydáno dne 25. 11. 2010 | 2449 přečtení | Počet komentářů: 43 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Volby 2022
(19. 09. 2022, 457x)
Anketa nesmí chybět :)
Půjdete volit ?

Ano (703 hl.)
 
Ne (636 hl.)
 
Nevím (1051 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2390

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.