Brušperk

Národní dům v Brušperku – příklad hospodaření součastného vedení města

Rada města na své schůzi schválila ukončení provozu restaurace v Národním domě pod záminkou  pronájmu prostor klubu Kuřátka. Tento příklad naprosto krásně popisuje způsob vedení města Brušperk.Jak souvisí restaurace s vedením města ? Na zastupitelstvu padalo spousta dotazů i od přítomných občanů na téma – potřebují Kuřátka přesně tyto prostory ? Lze je umístit někam jinam ? Jak bude financována přestavba – úprava prostor v ND ? Kolik to bude stát ? Bude to kapacitně stačit požadavkům dětí? Odpovědi od starosty byly velmi neurčité, nevíme kolik to bude stát, nevíme zda to bude stačit, ale víme že to potřebujeme a proto to uděláme. To je myslím málo na to, o jak výrazný zásah do ND se jedná. Dle mého názoru by pro děti či dětské skupiny měly být vybrány (a případně upraveny) prostory v  „dětských“ lokalitách – poblíž mateřské školky, školy, případně by se mělo jednat  o jiném vhodném prostoru.  ND má po dlouhé době fungujícího nájemce, který se stará jak o provoz restaurace tak o veřejné WC, platí nájem a je přínosem pro obecní pokladnu.  Rozbít funkční celky a udělat je závislé na radnici, případně na dotacích není umění. Otázka není zda děti nebo restaurace. Děti v tomto případě slouží starostovi pouze jako záminka. V čí prospěch bude zrušení restaurace v ND ?


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
| Autor: Wežranowski Lukáš - Šance pro každé | Vydáno dne 24. 06. 2014 | 4819 přečtení | Počet komentářů: 154 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Volby 2022
(19. 09. 2022, 457x)
Anketa nesmí chybět :)
Půjdete volit ?

Ano (703 hl.)
 
Ne (636 hl.)
 
Nevím (1051 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2390

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.